2019. február 4., hétfő

Egészséges életmódra váltana idén? Kövesse Szabó Gyuri bácsi naptárát




.

.

Év elején sokan határozzák el, hogy mostantól egészséges életet fognak élni, ám sokan segítség híján gyorsan fel is adják. A siker kulcsa a tervezés. Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember most a rendszerességhez és a tervezhetőséghez ad jó tippeket.


Bár Gyuri bácsi kívülről fújja, hogy mikor, milyen problémára, milyen gyógyteát kell inni, azért olykor ő is rápillant a bükkszentkereszti konyhájának falán lógó gyógynövényes naptárra. „Ez a naptár azért jó, mert napról-napra könnyen követhető, hogy melyik gyógynövény van soron.  Én naponta többféle gyógynövényteát is fogyasztok, de figyelek az évszakokra is, télen például több immunerősítő, torokfertőtlenítő gyógynövényt használok, mint a csipkebogyó vagy a kakukkfű, nyáron pedig inkább frissítő, jóízű teákat iszom, ilyen a málnalevéltea is” – adja tudtunkra a bükki füvesember. 
A praktikus naptár azoknak is segíthet, akik még nem ismerik annyira a gyógynövényeket, vagy szeretnének egy egész éves egészségmegőrző programot vagy szezonális kúrát indítani. Ha tavaszi tisztítókúrán törjük a fejünket, mindenképpen érdemes már most megtervezni a menetrendet, és a program gyógynövényeit beszerezni. Gyuri bácsi egészségvégdő naptára ebben is nagy segítségünkre lehet, akármelyik hónapban is kezdjük el a gyógyteák fogyasztását.

A bükki füvesember tippjei a gyógyteás életmódváltáshoz

  • Ha nincsen különösebb panaszunk, és az egészségünk megtartása és a betegségek elkerülése a cél, akkor érdemes a naptárban ajánlott napi gyógyteákból egy csészével inni. Mindössze ennyi a dolgunk, mert Gyuri bácsi úgy állította össze az éves naptárat, hogy az minden szerv működését és minden gyakori problématerületet lefedjen.

  • Több gyógyteát közvetlen étkezés előtt vagy után érdemes fogyasztani, ezért a munkahelyünkön is tartsunk gyógynövényt. Kényelmesebb, ha otthon, előzetesen papírfilterbe kimérjük az adagokat, így nem kell a munkahelyi konyhában a szűréssel, mosogatással bajlódni.

  • Ne ijedjünk meg, ha a naptárban ajánlottak közül egyik növényt sem ismerjük. A naptárban Gyuri bácsi havonta egy kedvenc gyógynövényét részletesebben is bemutatja, így hónapról-hónapra egyre többet tudhatunk meg a gyógynövényekről.

  • Ha nem tudjuk a naptárban javasolt összes gyógyfüvet beszerezni, vagy még kezdő gyógyteázók vagyunk, akkor az is jó megoldás lehet, ha az adott évszakra ajánlott teakeveréket fogyasztjuk végig a szezon alatt.

  • Ezek után már csak annyi a dolgunk, hogy jól látható helyre kiakasszuk a naptárat, és kövessük az útmutatásokat, így a legtöbbet hozhatjuk ki a 2019-es újévi fogadalmunkból.: EuroAstra
Forrás: EuroAstra

Nincsenek megjegyzések: