2017. november 1., szerda
Élet.történetek.hu – II. rész Pira és Bella sztorija
Az Élet.történetek.hu folytatása Lengyel Nagy Anna tollából, az Orlai Produkció sorozatában ismét fantasztikus meglepetéssel szolgál a nézőknek. Két páratlanul érdekes történetet látunk, amilyeneket csak az Élet találhat ki. A sorozat Pelsőczy Réka művészeti vezetésével ezúttal Szabó Máté rendezésében – és persze két ragyogóan tehetséges színésznő előadásában elevenedik meg.
Az igaz sorsok sorában Pira (Borbély Alexandra alakítja) fiúnak született transznemű lény, aki inkább lánynak szeretné tudni magát. Ezért kilógott a sorból az iskolában, a munkahelyén és a családban. Úgy mondja, nincs szerencséje a külfölddel, hiába nyert Rómában a transzneműek szépségversenyén harmadik díjat, majd Londonban háziasszonyként dolgozott, a társai és a szülei hallani sem akartak egyetlen vágyáról, hogy nő lehessen. Végül ennek is eljött az ideje kis hazánkban, a társadalombiztosítás engedélyezte az effélék átoperálását, csak éppen a fővárosban nem akadt hozzá orvos. Egy szegedi klinikán végezték el a műtétet. Szép lett a haja, az alakja, nem kellett többé borotválkoznia, szoknyában járhatott –csak társra nem akad. Bárokban táncosnőként lép fel, és roppant magányos…
Bella sorsa sem könnyű (Ullmann Mónika tolmácsolásában). Szegénységhez szokott, férjhez ment, szült két gyereket, aztán elvált a férjétől, pénz nélkül maradt. Egy keleti masszázsszalonban találta meg a boldogulás útját. Azóta telik parizerre, olykor kínai vendéglőre, a gyerekei semmiben nem szenvednek hiányt. Férfiakat masszíroz kedvesen, odaadással, de semmi szex, csak odafigyelés. Bella – a beharangozóval ellentétben – nem prosti, bár a szolgáltatása különös testiségre kényszeríti. Van rá más magyar szó? Nem is érti a gazdag férfiak partnereit, miért hiányzik társukból ez a figyelmesség. Hiába elégedett anyagi helyzetével, a csinos férfitestek simogatásával, neki fontosabb volna, hogy embernek tiszteljék, ne csak egy szolgáltatónak a sok közül, ezért magányos…
Mindkét monodráma arra keresi a választ, hogy milyen körülmények szabják meg testi vagy lelki határainkat. Ezek a nők szeretnék, ha nem a puszta testiség határozná meg a létüket, hanem az emberségük. Ilyenek Lengyel Nagy Anna nagy történetei – kis emberekről.
Érdemes megnézni november 16-án vagy 29-én a Mozsár Műhelyben!
Dobi Ildikó - EuroAstra
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése